Duże zmiany w życiu Dominiki Figurskiej-Chorosińskiej. ZOSTANIE…

Dominika Figurska-Chorosińska od lat angażuje się w politykę. Ostatnio pojawiły się doniesienia, że być może zostanie…

Rozważania PiS

Jak ustalił portal wpolityce.pl, PiS poważnie rozważa zmianę przewodniczącego sejmowej komisji rodziny. Dominika Figurska-Chorosińska miałaby zastąpić dotychczasową szefową sejmowej komisji rodziny – Magdalenę Biejat z Lewicy.

„Na PiS posypały się głosy krytyki, zwłaszcza od koalicjantów z Solidarnej Polski. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel stwierdził, że „nic nie jest dane raz na zawsze”, a w tej sprawie niewykluczone są zmiany personalne” – donosi radio ZET.

Czytaj też: Pierwsza twarz portalu dzieckoifigura.pl została posłem na Sejm!

Kim jest Dominika Figurska?

Dominika Chorosińska (wcześniej Figurska) dała się poznać szerszej publiczności jako aktorka znana z ról w takich serialach jak „M jak Miłość”, „Szpilki na Giewoncie” czy film „Smoleńsk”. Niewiele osób jednak wie, że była ona też pierwszą twarzą naszego portalu – Dzieckoifigura.pl.

Figurska urodziła się 28 grudnia 1978 roku w Elblągu. W 2001 roku ukończyła PWST w Krakowie, ale występuje też w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Wraz z mężem –Michałem Chorosińskim i córką Nastką, grała w serialu „M jak miłość”. W 2016 roku wystąpiła w filmie Smoleńsk jako Wdowa smoleńska. Jest matką pięciorga dzieci – Anastazji, Matyldy, Józefa, Piotra i Jana Pawła.

Aktorka startowała w ostatnich wyborach z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Kandydowała do Sejmu w okręgu nr 20, które tworzą powiaty: grodziski, legionowski, nowodworski, otwocki, piaseczyński, pruszkowski, warszawski zachodni i wołomiński. W wyborach dostała prawie 10 tysięcy głosów i już wkrótce zasiądzie w Sejmie, w którym będzie posłanką. Chorosińska uzyskała dokładnie 9 596 głosów, kandydując z ostatniego, 24. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: Radio ZET

Zdjęcia: YouTube

Komentarze

Komentarze