W jednym z polskich SKLEPÓW można kupić PLUSZOWEGO JEZUSA! To PROFANACJA czy też dobra „POMOC DYDAKTYCZNA”? Zobacz, jak wygląda maskotka JEZUSA i przeczytaj, jakie ma ZASTOSOWANIE!

Wizerunki postaci z Biblii traktowane są z szacunkiem, a często nawet z nabożną czcią. Czy to obrazy, czy figury prezentujące Jezusa, Marię Józefa lub apostołów, to zawsze mają wzniosły charakter. Zatem pomysł na pluszaka – Jezusa, naprawdę zaskakuje!

 

Maskotkę oferuje w cenie 99 zł. firma Dystrybucja Katolicka. Pluszowy Jezus ma 30 cm wysokości, jego ciało i tunika są wykonane z wyjątkowo miękkiego pluszu, a włosy z wełny. Ma także wyszywane oczy, brwi i uśmiechnięte usta, a na tunice  wyhaftowano Najświętsze Serce Jezusa.

 

fot. dystrybucjakatolicka.pl

 

W sprzedaży oferowana jest jako Pluszowy Pan Jezus – pomoc dydaktyczna. W czym może pomóc? Odpowiedź znajdziemy w podanych „przykładach zastosowania„:

 

„1. Modlitwa: pluszowy Jezus może być używany jako doskonała pomoc modlitewna.
2. Kiedy zasypiasz: pluszowy Jezus jest wykonany z wyjątkowo miękkiego pluszu, a dzieci pokochają go podczas zasypiania.
3. Msza Święta: pluszowy Jezus to wspaniała zabawka do spokojnej zabawy dla dzieci w czasie Eucharystii. Dziecko z łatwością wyobraża sobie sytuacje Ewangelii, gdy ma w ręku prawdziwą zabawkę Jezusa.
4. Naśladowanie: Jezus Chrystus jest Emanuelem – Bogiem z nami (por. Mt 1,23)* we wszystkich formach aktywności dziecka.”

 

dystrybucjakatolicka.pl

Pluszowe maskotki przeznaczone są raczej dla młodszych dzieci. Dlatego wiemy, że niejeden miś został obśliniony, zaplamiony zupą czy kaszką, oderwano mu łapkę lub ucho, czasem porwał i pogryzł go pies.

Można się więc spodziewać, że także taki los spotka Pluszowego Pana Jezusa i pewna świętość może zostać sprofanowana.

Z drugiej strony, być może taki pluszak pomoże rodzicom w rozmowach z dziećmi na temat Boga i wiary…

Jakie jest Wasze zdanie?

 

*”Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel5, to znaczy: „Bóg z nami”

 

aw/dystrybucjakatolicka.pl

 

 

Komentarze

Komentarze