Koronawirus USZKADZA mózg? PRZERAŻAJĄCE wyniki badań!

Rosyjscy wirusologowie ostrzegają przed martwicą mózgu spowodowaną przez koronawirusa!

Niszczy nie tylko płuca!

Zdaniem naukowców, koronawirus jest patogenem, który nie tylko niszczy nasze płuca, ale też może zniszczyć tkankę mózgową i mieć negatywny wpływ na cały układ sercowo-naczyniowy. Należy również zauważyć, że wirus ten może powodować powikłania neurologiczne, bez wpływu na płuca.

Utrata węchu

Przykładowo, utrata węchu może wskazywać na uszkodzenie określonej części mózgu. Profesor Andrei Kozlov z Sankt Petersburga, kierownik badań w dziedzinie wirusologii molekularnej i onkologii powiedział, że wirusy grypy i opryszczki, a także nowy rodzaj koronawirusa, mogą prowadzić do śmierci niektórych obszarów mózgu!

Czytaj też: TO TU masz największe ryzyko ZŁAPANIA koronawirusa! Wcale NIE CHODZI o sklep ani o przychodnię!

mózg
Pixabay

Objawy padaczkowe

„W kilku artykułach zauważono, że niektórzy pacjenci nie mieli dysfunkcji płuc, ale zaobserwowano u nich rozproszoną świadomość lub objawy padaczkowe. Wraz z wcześniej zauważoną utratą smaku i zapachu, takie objawy mogą wskazywać na zakażenie koronawirusem tkanki mózgowej” – wyjaśnił profesor.

Czytaj też: ZŁE wieści na temat koronawirusa! Powróci z JESZCZE większą siłą już w…

Jak to się dzieje?

„Uszkodzenie tkanki mózgowej może się rozwinąć z powodu faktu, że komórki układu odpornościowego zakażone koronawirusem, zaczynają aktywnie uwalniać cytokiny do krwi” – uważa Nikołaj Karpow, pracownik Instytutu Biologii Uniwersytetu Tiumeńskiego.

„Ta klasa substancji obejmuje około stu złożonych białek biorących udział w wielu procesach immunologicznych i zapalnych organizmu ludzkiego” – wyjaśnił biolog i dodał, że wirus może przenikać bezpośrednio do tkanki mózgowej.

Według niego, w rzadkich przypadkach grypa i inne ostre infekcje wirusowe układu oddechowego, również mogą powodować uszkodzenie mózgu.

Czytaj też: Czy koty i psy mogą nas UCHRONIĆ przed koronawirusem? Lekarka z Hiszpanii odkryła, że…

Źródło: Lenta

Zdjęcia: Pixabay

Komentarze

Komentarze