Mieszkasz w Opolu? Uważaj NA SWOJE DZIECKO! Nieznany sprawca próbował PORWAĆ DWIE DZIEWCZYNKI!

Funkcjonariusze opolskiej policji proszą mieszkańców miasta o zachowanie należytej ostrożności. W Opolu coraz częściej dochodzi do prób porwania małych dzieci. W ciągu ostatnich dni policja odnotowała, aż dwa takie przypadki!

5 czerwca, w godzinach porannych 10-letnia dziewczynka z Krzanowic (dzielnica Opola) została zaatakowana przez nieznanego mężczyznę. Sprawca zdarzenia poruszał się wówczas ciemnym samochodem. Zatrzymał jadącą rowerem 10-latkę, a następnie zmusił ją do tego, by wsiadła do jego auta. Mężczyzna groził dziecku śmiercią. Dziewczynka zachowała zimną krew i w ekspresowym tempie uciekła z miejsca zdarzenia. W rozmowie z dorosłymi przyznała, że mężczyzna miał na sobie kominiarkę. W pierwszej kolejności o zdarzeniu została poinformowana dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 w Opolu (dziecko uczy się w tej placówce).

„W związku z pojawiającymi się sygnałami w mediach społecznościowych o możliwości zaczepiania dziecka w drodze do szkoły informujemy Państwa, że weryfikujemy spływające do nas sygnały. Policjanci w całym województwie otrzymali wiadomość o takim zgłoszeniu, kontrolują okolice szkół oraz inne miejsca, gdzie mogą przebywać dzieci” – poinformowali w specjalnym komunikacie funkcjonariusze opolskiej policji.

Jak podaje źródło – „Nowa Trybuna Opolska”, bandyta prawdopodobnie porusza się czarnym volkswagenem golfem z przyciemnianymi szybami i żółtymi tablicami rejestracyjnymi.

W poniedziałek 4 czerwca również doszło do podobnej sytuacji. Tym razem, sprawca zaatakował dziecko w innej dzielnicy miasta (dzielnica Świerkle).

PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI! DBAJMY O BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH POCIECH!!!

Zdjęcie: Pixabay

Źródło: Fakt

Zobacz też: KATARZYNA BOSACKA zwolniona z telewizji TVN! ZŁAMAŁA ZASADY OKREŚLONE W UMOWIE

Komentarze

Komentarze