Nie żyje gwiazdor „Twin Peaks” i „Kill Bill 2”!

Amerykański aktor Clark Middleton, znany z takich produkcji jak „Twin Peaks” i „Kill Bill 2”, zmarł w wieku 63 lat – poinformowała w wywiadzie dla portalu Variety żona Middletona. Co było przyczyną jego śmierci?

Kim był Clark Middleton?

Clark Middleton urodził się w 1957 roku w Stanach Zjednoczonych. Zadebiutował w 1983 r. w filmie „Miss Lonelyhearts”. W 1997 roku napisał jednoosobową sztukę „Miracle Mile” o swojej trwającej całe życie walce z młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Występował w Nowym Jorku i innych częściach USA.

Clark Middleton zagrał w takich kultowych filmach jak „Kill Bill 2” Quentina Tarantino i „Czarna lista” Michaela Watkinsa, a także pojawił się w serialu „Twin Peaks” Davida Lyncha oraz takich produkcjach jak: „Sin City”, „Fringe”, „Snowpiercer” i „The Blacklist”.

Czytaj też: Michał Wiśniewski w ŻAŁOBIE! Nie żyje jego…

nie żyje
IG

Podano przyczynę śmierci

Clark Middleton zmarł w niedzielę 4 października. Przyczyną jego śmierci była gorączka Zachodniego Nilu.

„Clark był człowiekiem o wielkiej duszy, przez całe życie ignorował ograniczenia i chronił osoby niepełnosprawne” – powiedziała żona artysty Elissa.

Czym jest gorączka Zachodniego Nilu?

Gorączka Zachodniego Nilu to choroba wirusowa przenoszona głównie przez ukąszenia komarów. Według WHO, 80 procent zarażonych ludzi nie ma żadnych objawów, ale wirus może prowadzić do intensywnego rozwoju chorób neurologicznych, a następnie do śmierci.

 

>>> Czy miałeś koronawirusa bez objawów? Sprawdź TE symptomy!

 

Źródło: Variety

Zdjęcia: Instagram, Pixabay

Komentarze

Komentarze