Nigdy nie mów TYCH ZDAŃ do swojego dziecka! Inaczej, skutki będą opłakane

Rodzice nie zawsze tryskają optymizmem i dobrym humorem. Każdemu z nas może zdarzyć się gorszy dzień, jednak nie powinniśmy pod żadnym pozorem wyżywać się na swoich dzieciach. Nigdy nie mów do dziecka tych zdań, ponieważ zepsujesz jego dzieciństwo! 

Sarkastyczne docinki

Rodzice nie powinni stosować sarkastycznych odzywek i ripost w stosunku do dzieci i w obecności dzieci, nawet w rozmowie z innymi dorosłymi, ponieważ może to doprowadzić do sytuacji, w której dziecko będzie traktowało w identyczny sposób swoich rówieśników.

Przeklinanie

Nie przeklinaj przy swoich dzieciach. Po pierwsze, możesz negatywnie wpłynąć na sposób jego zachowanie, po drugie – bardzo źle świadczy to o Tobie, jako o rodzicu.

Dzieci bardzo często powielają to, co widzą i słyszą w domu, przestań więc używać przekleństw w towarzystwie dziecka, ogranicz też wulgaryzmy będąc w towarzystwie dorosłych.

Zamknij się!

Mówienie dziecku tego typu sformułowań może przynieść negatywne skutki. Ponieważ dziecko powiela zachowania rodziców, stanie się nerwowe, zacznie odreagowywać na swoich znajomych, może również stać się bardziej agresywne niż dotychczas.

Masz szlaban na miesiąc!

Unikaj pustych frazesów i kar, których i tak nie będziesz w stanie wyegzekwować. Stosowanie tego typu sformułowań, które nie mają przełożenia w rzeczywistości umacniają dziecko w poczuciu, że rodzic jest niekonsekwentny i nie mówi prawdy.

Źródło: portal.abczdrowie.pl

Zobacz też: W tym wieku KOBIETY STAJĄ SIĘ PODOBNE DO SWOICH MATEK! Zobacz, dlaczego

Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze