Oto popularne MITY na temat ciąży, w które NIE WARTO WIERZYĆ!

Farbowanie włosów w ciąży szkodzi, a chodzenie na manicure hybrydowy jest zabronione? Poznajcie popularne mity na temat ciąży, w które nie warto wierzyć!

W ciąży nie wolno chodzić do kosmetyczki na tzw. manicure hybrydowy!

O ile wcześniej nie zaobserwowano reakcji alergicznej na tego typu zabieg, nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania manicure hybrydowego.

„Manicure hybrydowy to połączenie lakieru z żelem, jest uznany za bezpieczny i hipoalergiczny, nie zawiera toluenu, ftalanu dibutylu oraz aldehydu mrówkowego”- tłumaczy specjalistka, kosmetolog Ewa Gwiazda.

W ciąży nie można farbować włosów! 

O tym, że w ciąży nie powinno się farbować włosów słyszeliście zapewne już bardzo dawno temu. Okazuje się jednak, że to mit. Mamy XXI wiek, w związku z tym kosmetyka i fryzjerstwo zrobiły ogromny postęp. Współczesne farby nie zawierają amoniaku, są bezpieczne, i rzadko kiedy wywołują reakcje alergiczne. Jeśli spodziewasz się dziecka, nie obawiaj się. Warto jednak zdecydować się na zabieg fryzjerski u osoby doświadczonej, która na bieżąco podnosi swoje kwalifikacje.

W ciąży nie wolno uprawiać sportu!  

Ciąża nie jest chorobą, nie powinna więc stać na przeszkodzie w uprawianiu aktywności fizycznej. To tyczy się w szczególności pań, które przed zajściem w ciążę chętnie udzielały się w dyscyplinach sportowych. Szczególnie polecanym sportem jest pływanie. Trenerzy polecają ciężarnym również spacery, szczególnie w godzinach wczesnoporannych lub późnopopołudniowych.

W ciąży nie wolno pić kawy! 

„Pokazaliśmy, że kawa zmniejsza marskość, a także raka wątroby w sposób zależny od dawki. Odnotowano również, że kawa zmniejsza ryzyko śmierci z wielu innych przyczyn. Nasze badania dowodzą, że pita z umiarem może być wspaniałym naturalnym lekarstwem”- tłumaczy naukowiec, profesor Peter Hayes z Uniwersytetu w Edynburgu.

Źródło: ddob.com

Źródło zdjęcia: pixabay

Zobacz też: Karmienie dziecka piersią wspomaga odchudzanie! PRAWDA czy MIT?

Komentarze

Komentarze