Popularna TABLETKA PRZECIWBÓLOWA chroni przed RAKIEM! Badacze są PEWNI

Jak się okazuje, środki przeciwbólowe nie tylko łagodzą uporczywe dolegliwości. Mogą też pomóc uniknąć zachorowania na raka. Dotyczy to zwłaszcza rodzajów typowych dla kobiet.

Wyniki dwóch niezależnych badań dowodzą, że środki przeciwbólowe, przyjmowane codziennie, w niedużym stopniu chronią przed rakiem jajnika. Dotyczy to kobiet, które są w grupie ryzyka (w wieku menopauzalnym, których krewne też chorowały na to schorzenie). Ponadto poprawiają one szanse na przeżycie u pań, które już chorują (o ⅓).

Dawka 81 miligramów dziennie aspiryny i ibuprofenu zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór jajnika o 20%. Dowiedli tego badacze z National Cancer Institute i Moffitt Cancer Center. Przeanalizowali historie chorób ponad 750 tysięcy kobiet. Wyniki opublikowano w Journal of the National Cancer Institute.

Tezę o wydłużeniu życia chorym na raka jajnika poprzez zastosowanie środków przeciwbólowych potwierdzają badania amerykańskich pielęgniarek. Wyniki opublikowano w The Lancet Oncology.

Do tych wniosków trzeba jednak podejść z ostrożnością. Stosowanie tabletek przeciwbólowych może bowiem prowadzić do uzależnienia. Ich przyjmowanie powinna poprzedzić konsultacja lekarska.

Zobacz też: Naukowcy W SZOKU! Znana WITAMINA chroni przed ŚMIERTELNĄ CHOROBĄ

Źródło: zdrowie.gazeta.pl
Źródło zdjęcia: pixabay.com

Komentarze

Komentarze