Przeszła menopauzę w wieku 11 lat ! Teraz doczekała się bliźniaków !

Trenerka Amanda Hill przeszła menopauzę. Miała wtedy tylko 11 lat. Po wielu latach została mamą bliźniąt.

Wstrząsająca diagnoza

Amanda rok po tym jak zaczęła miesiączkować, przeszła menopauzę. Dziewczynka miała tylko 11 lat. Wstrząsającą diagnozę usłyszała w wieku 13 lat. Przyczyną była przedwczesna niewydolność jajników. Amanda bardzo silnie przeżywała to, co się działo.

Marzenie o macierzyństwie

Pomimo problemów ze zdrowiem, Amanda bardzo pragnęła zostać mamą. Z partnerem zdecydowała się na zabieg in vitro. Od anonimowej dawczyni zostało pobrane jajeczko. Parze zależało, żeby dawczyni była wizualnie podobna do Amandy. Kobieta chciała żeby dawczyni jajeczka była tego samego wzrostu i miała ten sam kolor włosów. Udało się w końcu znaleźć kobietę, która wydawała się wręcz idealna.

Terapia hormonalna

33-letnia Amanda w tym czasie stosowała terapię hormonalną. Lekarze upewnili się, że macica kobiety jest zdrowa i umieścili w niej zarodek. Zabieg kosztował ponad 14 tysięcy funtów. Po dziewięciu miesiącach urodził się Oryn, a dwa lat później Taylen. Mimo czasu, który dzieli chłopców, są oni bliźniakami. Amanda mówi:

Oryn nie rozumie jeszcze, że Taylen to jego bliźniak. Ale uwielbia swojego młodszego braciszka. To trochę dziwne, że Taylen musiał czekać przez kilka lat w zamrażarce. Ale teraz, kiedy jest z nami, nie mogłabym być chyba bardziej szczęśliwa”

Rodzice dbają o to, żeby dzieci miały świadomość swojego wyjątkowego pochodzenia. Mają książki o in vitro i tłumaczą synom, w jaki sposób przyszli na świat. Nie chcą żeby maluchy były później zaskoczone. Uświadamiają ich od dziecka.

źródło: edziecko.pl

zdjęcie: Amanda Hill/Facebook

Komentarze

Komentarze