Rodzice SIĘ ROZWODZĄ, czyli jak pomóc dzieciom przejść przez ten trudny czas

Dla dzieci rozwód ukochanych rodziców to prawdziwa trauma. To okres szczególnie smutny i stresujący dla całej rodziny, jednak dzieci wielokrotnie czują się winne za problemy, które pojawiły się w domu. W jaki sposób możesz pomóc swoim pociechom?

Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić jako rodzic, aby proces ten był mniej bolesny dla twoich dzieci. Dzięki tym wskazówkom pomożesz dzieciom uporać się z trudnym okresem, a one wyjdą z niego znacznie silniejsze i odporne, prawdopodobnie nawiążą z wami (rodzicami) jeszcze bliższą więź. 

Powiedz prawdę

Wasze dzieci mają prawo wiedzieć, dlaczego się rozwodzicie. Wybierz proste i uczciwe sformułowanie, np. „Nie możemy się już dogadać”, „Nasze dotychczasowe relacje uległy zmianie”. Nawet najbardziej bolesna prawda będzie lepsza niż oszukiwanie własnych dzieci.

Powiedz dzieciom, że bardzo je kochasz

Być może będziesz musiał przypomnieć swoim dzieciom, że choć czasami rodzice i dzieci nie zawsze się dogadują, rodzice i dzieci nie przestają się kochać! Rozwód nie wpłynie na twoje relacje z dzieckiem, a ono musi mieć tę świadomość. Zapewnij je również o tym, że mogą na ciebie liczyć w każdej chwili. 

 Zmiana adresu?

Zapobiegaj pytaniom swoich dzieci o zmiany w ich życiu, uznając, że niektóre rzeczy będą inne, a niektóre pozostaną takie jak dotychczas. Uświadom dzieci, że razem możecie poradzić sobie z każdym problemem, czy sytuacją.

Źródło: Help Guide

Zobacz też: Nauczycielka miała romans z 13-latkiem. Nie uwierzysz jak dowiedzieli się o tym jego rodzice..

Źródło zdjęcia: pixabay

Komentarze

Komentarze