Stworzono ROBOTA zdolnego do niszczenia koronawirusa!

W Bahrajnie stworzono robota, który może niszczyć koronawirusa i inne mikroorganizmy – pisze Daily Mail.

Mówi w 12 językach!

Robot potrafi mówić w 12 językach, mierzyć temperaturę ciała, reagować na polecenia głosowe i korzystać z technologii rozpoznawania pacjenta. Wpływa na wirusa krótkofalowym promieniowaniem ultrafioletowym. W ciągu 30 minut zabija do 90 procent wszystkich mikroorganizmów. Niszczy ich błonę, w wyniku czego ich DNA rozpada się. Jednocześnie ludzie nie powinni znajdować się w pomieszczeniu w czasie pracy robota, ponieważ światło z urządzenia może uszkodzić ludzkie komórki.

Według profesora z University of East Anglia, Paula Huntera, światło ultrafioletowe skutecznie zwalcza większość wirusów.

„Nic dziwnego, że światło ultrafioletowe dezaktywuje również SARS-CoV-2” – mówi Hunter.

Czytaj też: Nieoczekiwany i wstydliwy skutek uboczny koronawirusa! Mężczyzna przez 4 godziny miał…

Trwają testy

Robot jest obecnie testowany w warunkach przemysłowych. Dwa roboty zostały już wydane do użytku w instytucjach medycznych w Bahrajnie. Doktor Walid Al Maneah z Ministerstwa Zdrowia Bahrajnu nazwał te maszyny „rewolucją medyczną”, ponieważ mogą one w znaczącym stopniu pomóc lekarzom i pielęgniarkom w szpitalach.

Wcześniej programiści wypuścili już podobne urządzenia, które również wykorzystują promieniowanie ultrafioletowe do czyszczenia różnych powierzchni z wirusów i innych szkodliwych mikroorganizmów. Podobne roboty zostały wyprodukowane przez amerykańskich, duńskich i chińskich specjalistów.

W czerwcu w szpitalu w chińskim mieście Kanton w prowincji Guangdong, dwa roboty ze sztuczną inteligencją zaczęły obsługiwać osoby zarażone nowym koronawirusem. Maszyny dostarczały chorym lekarstwa i jedzenie, a także zbierały pościel i odpady medyczne.

Źródło: Daily Mail

Zdjęcie: YouTube

Komentarze

Komentarze