Szokujące wyznanie aktorki! Milla Jovovich mówi o aborcji i jej następstwach: „TO KOSZMAR”

Milla Jovovich to amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i projektantka mody pochodzenia serbsko-rosyjskiego. Zagrała między innymi w: „Joannie D’arc”, „Piątym elemencie”, „Resident Evil”, czy „Wyspie Strachu”.

Za pośrednictwem mediów społecznościowych Milla Jovovich postanowiła opowiedzieć o swoich przeżyciach związanych z usunięciem ciąży. W swoim wpisie nakreśliła swoją historię, opowiedziała także o następstwach aborcji. Podobnie jak wiele innych gwiazd, Milla podzieliła się swoją historią w związku z zaostrzeniem prawa aborcyjnego w kilku stanach USA.

Nie lubię wchodzić na tematy polityczne i robię to tylko wtedy, kiedy naprawdę muszę. To właśnie taki moment – zaczęła Jovovich. Byłam w czwartym miesiącu ciąży i kręciłam wtedy film w Europie Wschodniej. Doszło do przedwczesnego porodu. Powiedziano mi, że przez cały zabieg muszę być świadoma. To było jedno z najbardziej przerażających doświadczeń przez jakie przeszłam. Do tej pory mam koszmary. Kiedy myślę sobie, że kobiety miałyby robić aborcję w jeszcze gorszych warunkach z powodu złego prawa, wykręca mi żołądek.

43-latka dodała również, że żadna kobieta nie chce tego przeżywać, społeczeństwo powinno jednak dać kobietom wybór i prawo do bezpiecznego zabiegu usunięcia ciąży.

Aborcja to koszmar. Żadna kobieta nie chce przez to przechodzić. Musimy jednak walczyć, by upewnić się, że zachowamy nasze prawo do bezpiecznej aborcji, kiedy będziemy jej potrzebować. Nigdy nie chciałam mówić o tym doświadczeniu, ale nie mogę milczeć, kiedy tyle jest na szali.

Źródło: Instagram

Zobacz też: Czy umiesz ROZPOZNAĆ ZDRADĘ? Najnowsze badania potwierdzają, że…

Komentarze

Komentarze