Tego NIE możesz robić na balkonie! 500 zł mandatu a nawet ARESZT.

Tego nie wolno robić na swoim balkonie. Przepisy są bezwzględne. Wielu jest w szoku.

 

W okresie panującej pandemii koronawirusa balkon stał się jednym z miejsc, w których wiele osób spędza teraz większość czasu. Wyższa temperatura i słońce sprawiają, że chętnie wychodzimy na balkon lub taras i tam spędzamy czas kwarantanny.

Oczywiście balkon to integralna część naszego mieszkania. Niestety teraz musimy bardzo uważać. Przepisy są bezwzględne i wprowadzają wiele ograniczeń z korzystania z balkonu lub tarasu. Balkon nie jest więc miejscem, gdzie możemy robić to, na co mamy ochotę. Pandemia koronawirusa niewątpliwie sprzyja przebywaniu na balkonie. Tymczasem 500 zł mandatu możemy dostać za zwykle…

… suszenie prania. Oczywiście samo wystawienie suszarki na balkon nie będzie karane. Jednakże w szczególnych przypadkach jesteśmy narażeni na karę finansową w wysokości nawet 500 złotych.

-Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany – mówi art. 75. § 1 Kodeksu Wykroczeń.

Inną zakazaną na balkonie czynnością jest grillowanie. Ta czynność może prowadzić do powstania zagrożenia pożarowego. Zgodnie z treścią art. 82 § 1 KW w tej sytuacji musimy liczyć się z karą grzywny, naganą a w najgorszym przypadku nawet aresztu! Przepis ma zastosowanie do grilli innych niż elektryczne.

 

Komentarze

Komentarze