Wypróbuj! Nowy hit sprzątania! Naturalny środek do czyszczenia piekarnika

Jeśli Twój piekarnik skrywa brudną tajemnicę, czas się nią zająć!  Zamiast kupować środek do czyszczenia, wypełniony chemią i sztucznymi składnikami, który może potem osadzać się na żywności podczas pieczenia –  stwórz swój własny „poskramiacz piekarników”! Sprawi, że Twoja kuchenka będzie czysta. I zgadnij co? Ta robocizna w zasadzie nie wymaga pracy i ciężkiego szorowania. Już nigdy nie będziesz zawstydzona otwieraniem piekarnika przy gościach podczas kolacji po spróbowaniu tej domowej mikstury do czyszczenia!

 

Czego będziesz potrzebowała:

1/4 szklanki płynu do mycia naczyń

1/2 szklanki sody oczyszczonej

1/4 szklanki nadtlenku wodoru

Sok z jednej cytryny

1 łyżka octu

Szorstka gąbka

Papierowe ręczniki

Wskazówki:

Nawet jeśli masz do czynienia z latami zapiekanego brudu, szybkie zmywanie ciepłą wodą z mydłem, szorstką gąbką jest doskonałym punktem wyjścia do walki z bałaganem. Płucz gąbkę często, aby usunąć tłuszcz.

Wymieszaj składniki aż do uzyskania konsystencji gęstego kleju. Soda oczyszczona w naturalny sposób ściera bez zarysowania, a nadtlenek wodoru i mydło zajmą się resztą. Sok z cytryny z octem zapewni świeży zapach.

Wyjmij blachy i użyj papierowego ręcznika lub gąbki, aby nałożyć środek czyszczący wewnątrz piekarnika, łącznie z drzwiczkami kuchenki. Zobaczysz, że zaczyna działać od razu, ale nie daj się skusić! Im dłużej leży mikstura, tym lepiej. Gdy skończysz czyścić i piekarnik jest cały pokryty środkiem, zamknij drzwiczki i pozwól mu działać przez co najmniej cztery godziny.

Następnie otwórz piekarnik i użyj wilgotnej gąbki do szorowania, aby usunąć środek czyszczący. Warto mieć w pobliżu wiadro ciepłej wody z mydłem. Już bez ciężkiego szorowania piekarnik jest zauważalnie czystszy!

Teraz ustaw piekarnik na tryb samooczyszczenia i zamknij drzwi. Pozwól, aby piekarnik przeszedł cały cykl samooczyszczania, a następnie pozwól mu ostygnąć przez co najmniej godzinę przed następnym krokiem.

Na koniec otwórz piekarnik i użyj wilgotnego papierowego ręcznika lub gąbki, aby wytrzeć pozostały środek czyszczący i pozostałości po samooczyszczeniu. Rezultatem jest czysty piekarnik!

DB

Źródło: popsugar.com

Foto: pinterest.com

Komentarze

Komentarze