Zbliża się termin porodu? Zaopatrz się w te rzeczy, które z pewnością się przydadzą!

Poród może trwać od kilku do kilkunastu godzin, dlatego warto zabrać ze sobą TE rzeczy, które są niezbędne każdej kobiecie w trakcie rozwiązania! 

Każda mama wie, że rozwiązanie nie należy do najprzyjemniejszych, dlatego warto czuć się komfortowo podczas niego. Oto rzeczy, które warto mieć przy sobie w tej wyjątkowej chwili!

1. Butelka z wodą z dziubkiem

Poród to wysiłek, a po tym czasie niezbędne jest nawodnienie organizmu. Woda w butelce z dziubkiem jest bardzo komfortowym rozwiązaniem, aby zwilżyć usta w każdej chwili i w każdej pozycji.

2. Pomadka do ust

Spierzchnięte usta często są przyczyną dyskomfortu po porodzie, dlatego warto mieć przy sobie lekką pomadkę, która pomoże nam zadbać o usta, gdy trwa poród.

3. Żel porodowy

Można go kupić w aptece i zabrać do szpitala. Taki żel pomaga w zmiękczeniu tkanek i dodaje naturalnego poślizgu w drogach rodnych. Takie nawilżenie pomaga uniknąć urazów okołoporodowych u matki, jak i u dziecka.

4. Odtwarzacz mp3

Muzyka relaksacyjna z pewnością pozwoli się uspokoić w trakcie skurczy, jak i po porodzie. Energetyczna muzyka pomaga przeżyć emocje związane z siódmym centymetrem rozwarcia.

Źródło: dzidziusiowo.pl

Zobacz także: Myślała, że mąż ją zdradza… TO CO ZOBACZYŁA JEST WSTRZĄSAJĄCE!

Komentarze

Komentarze