ZNAMY ZAROBKI pracowników TVP! Lepiej usiądź!

Telewizja Polska z miesiąca na miesiąc cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, że dziennikarze tej stacji zarabiają prawdziwe kokosy. Ile dokładnie?

Tak to można żyć!

TVP jest obecnie najchętniej oglądaną polską stacją. Ogromną popularnością cieszą się nie tylko „Wiadomości”, ale też programy rozrywkowe, takie jak: „Jaka to melodia?”, „Rolnik szuka żony” czy „Koło fortuny”, a także niezliczona ilość seriali.

Ile zarabiają dziennikarze stacji?

Mimo iż Jacek Kurski, który jest byłym szef TVP, już w przeszłości mówił, że zawierana umowa pomiędzy stronami jest tajna i wieści o zarobkach nie będą zdradzane, właśnie dowiedzieliśmy się, ile zarabiają największe twarze TVP.

Szokujące kwoty

Z analizy sprawozdania finansowego stacji TVP  wynika, że w 2018 roku średnie wynagrodzenie dziennikarzy pracujących w telewizji publicznej wynosiło między 7-12 tysięcy złotych. Dziennikarze pracujący za granicą zarabiają około 17 000 zł, a ile największe twarze stacji?

Czytaj też: Polacy boją się koronawirusa, a tymczasem NADCIĄGA…?!

zarobki
Instagram

„Dziennik Gazeta Prawna” dotarł do informacji mówiących o tym, że w 2017 roku m.in. Michał Adamczyk oraz Danuta Holecka mieli otrzymać miesięczne wynagrodzenie sięgające 40 tysięcy złotych netto (na rękę!).

Krzysztof Ziemiec zarabiał nieco mniej – ponad 30 tysięcy złotych, a Piotr Kraśko, który obecnie pracujące w TVN, zarabiał wówczas ok. 50 tysięcy złotych.

Co sądzicie o tych kwotach?

Czytaj też: Kiedy pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki? ZNAMY DATĘ!

Źródło: Pomponik

Zdjęcia: Instagram, YouTube

Komentarze

Komentarze