73 rocznica ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa! Zobacz, jak się zmienili.

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II i książę Filip, świętują dziś 73. rocznicę ślubu! Na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej pojawiła się fotografia małżonków z 1947 roku. Zobacz, jak się zmienili!

Miłość z dzieciństwa

Para królewska poznała się w 1934 roku podczas uroczystości ślubnych księżniczki Mariny – kuzynki Filipa i wuja Elżbiety – Jerzego. Oboje byli jeszcze dziećmi.  Kolejny raz spotkali się podczas koronacji ojca Elżbiety na króla, w 1937 roku.  Elżbieta była trzynastolatką, gdy poczuła silne uczucia do starszego o pięć lat Filipa. Według świadków oczarowana Elżbieta nie chciała już znać żadnego innego kandydata na męża.

Młoda para

Choć początkowo rodzice następczyni tronu nie byli przekonani do jej małżeństwa z Filipem, w 1947 roku zgodzili się na oświadczyny. Przyszły król podarował wybrance pierścionek zaręczynowy własnego projektu. Pobrali się 20 listopada 1947 roku.  Swój miesiąc miodowy spędzili w Broadlands w hrabstwie Hampshire. To właśnie fotografię z tego okresu opublikowano na oficjalnym Instagramie rodziny królewskiej. 14 listopada 1948 Elżbieta urodziła pierwsze dziecko – księcia Karola. Dwa lata później na świat przyszła księżniczka Anna. Życie prywatne Elżbiety i Filipa zakończyło się w 1951, kiedy wskutek choroby ojca następczyni tronu musiała powoli przejmować jego obowiązki. Koronacja Elżbiety na królową Wielkiej Brytanii odbyła się 2 czerwca 1953 roku.

źródło: https://www.instagram.com/theroyalfamily/

73 lata małżeństwa

Ich długoletnie małżeństwo przetrwało wiele burz. W 1960 roku na świat przyszedł książę Andrzej, a w i 1964 książę Edward. Ze względu na swoje obowiązki, królowa rzadko przebywała w domu, a życie dzieci organizował Filip. Wielokrotnie pojawiały się informacja o romansach króla. Podobno w okresie ciąży swojej małżonki, zdradzał ją z niejedną kobietą. Z każdą kolejną informacją o zdradach Filipa, Elżbieta jeszcze bardziej poświęcała się obowiązkom i służbie państwu. Z czasem pojawiły się pogłoski o romansach królowej. Elżbieta jednak mocno chroniła swoją prywatność. Para odsuwała się od siebie, a o rozłamie w małżeństwie Elżbiety i Filipa rozmawiało całe państwo. Do rozwodu jednak nie doszło.

Przez lata wokół rodziny królewskiej pojawiało się wiele plotek i sensacji. Chociaż ich małżeństwo wielokrotnie przechodziły kryzys, nie doszło do rozstania. Dziś świętują 73 rocznicę małżeństwa.

Komentarze

Komentarze