Brawa dla Berlina! To PIERWSZE miasto, które otworzyło…

W Berlinie otworzono właśnie pierwszy hostel dla bezdomnych. Władze tego miasta liczą, że dzięki temu uda im się powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, który często atakuje tę grupę demograficzną.

Dramatyczna sytuacja w Niemczech

Niemcy znajdują się w samej czołówce krajów, w których lawinowo rośnie liczba zakażeń z powodu koronawirusa. W kraju tym jak dotąd zdiagnozowano ponad 78 tysięcy przypadków COVID-19, z czego 930 osób zmarło, a ponad 3500 znajduje się w stanie ciężkim lub krytycznym. W Niemczech wprowadzono wiele surowych restrykcji mających na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Władze zalecają, aby do minimum ograniczyć kontakty osobiste, a nawet zrezygnować z rodzinnych spotkań na Wielkanoc.

Angela Merkel zaznaczyła: „Doskonale wiem, że Wielkanoc to rodzinne święta, czas, gdy wychodzi się z domu, ale w tym roku muszą one przebiec inaczej. Pandemii nie obchodzą święta“.

Czytaj też: SZOKUJĄCE słowa Janusza Korwin-Mikkego o koronawirusie! „Dzięki niemu…”

miasto
Unsplash

Władze uruchomiły hostel dla…

Berlin jako pierwsze miasto na świecie, uruchomił właśnie hostel dla bezdomnych. Władze tego miasta liczą, że dzięki temu uda im się powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, który często atakuje tę grupę demograficzną.

„Hostel w centralnej berlińskiej dzielnicy Tiergarten jest w stanie pomieścić do 200 osób i przyjmie osoby każdej narodowości” – powiedział rzecznik berlińskiej administracji ds. usług socjalnych, Stefan Strauß.

W każdym pokoju mogą przebywać maksymalnie 2 osoby. Będzie także wydzielona oddzielna część z 20 łóżkami zarezerwowanymi specjalnie dla kobiet.

W ostatnich tygodniach stowarzyszenia wspierające bezdomnych wezwały hotele i schroniska do otwarcia drzwi dla bezdomnych w Niemczech.

„Jeśli będzie trzeba więcej łóżek, w dawnym budynku biurowym, który jest już używany przez stowarzyszenie pomagające bezdomnym, zostanie udostępnionych 150 dodatkowych miejsc” – powiedział Strauß.

Miejmy nadzieję, że tym sposobem uda się uchronić jak najwięcej ludzi przed zarażeniem.

Czytaj też: DRAMAT u Shannen Doherty! Walczy z rakiem i koronawirusem…

miasto
Unsplash

Źródło: DW.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze