Jesteś na DIECIE? Przeczytaj, jak działa SPRAY ODCHUDZAJĄCY!?

Podobno każda z nas była lub jest na diecie. Czy spray może być pomocny w odchudzaniu?

 

Dyskomfort

Wystający i bynajmniej nie płaski brzuch, solidne biodra, grube łydki, spore piersi i pulchne ramiona to zmora wielu z nas. Nawet lekka nadwaga często urasta do rangi problemu i pragniemy osiągnąć idealną sylwetkę.

Istotny jest też aspekt zdrowotny – to oczywiste, że szczupłe osoby są mniej podatne na choroby układu krążenia czy przeciążenia stawów.

Jak jednak wytrwać na diecie, gdy zawodzi nas silna wola?

 

Głód

Głównym problemem, który przeszkadza nam wytrwać w diecie jest głód. Często jest to głód fizyczny związany z rozciągniętym żołądkiem. U innych osób mamy do czynienia z głodem o podłożu psychologicznym. „Zjadamy” stresy i problemy, jedzeniem też chcemy sobie dostarczyć przyjemności czy zrekompensować życiowe braki.

Bez względu na jego rodzaj, głód jest trudny do opanowania i dlatego staje się on największym „wrogiem” diety.

 

Spray na głód

Powszechnie znane są spraye na głód nikotynowy. Produkty te pomagają palaczom w rzuceniu nałogu. Spray przeciw paleniu zawiera określoną dawkę nikotyny, więc poprzez psiknięcie w usta, redukuje chęć sięgnięcia po papierosa.

A jak działa spray na głód? Mechanizm stosowania jest podobny. Gdy odczuwamy chęć sięgnięcia po dodatkową przekąskę poza wyznaczonymi posiłkami – używamy spray i psikamy w usta, a spray działa jako bloker apetytu.

 

Działanie sprayu

Dzięki swojemu złożonemu składowi, fittspray z jednej strony hamuje apetyt, z drugiej poprawia przemianę materii. Co zatem zawiera ten preparat? Przede wszystkim naturalne wyciągi z roślin, tj.:

– wyciąg z kaktusowatej rośliny Hoodia Gordonii, który skutecznie powstrzymuje głód,
– alkaloidy kawy pobudzające korę mózgową i utrzymujące organizm w stanie lekkiego napięcia, co skutkuje większym zużyciem energii i lepszym spalaniem tkanki tłuszczowej.
– wyciąg z african mango – zwiększa nasze uczucie sytości, wyciąg z jego pestek wpływa również pozytywnie na obniżenie poziomu cholesterolu glukozy adiponektyny i leptyny we krwi
– Garcinia Cambogia zawierający kwas hydroksycytrynowy HCA, który spowalnia przemianę węglowodanów w tłuszcze

– jagody Goji zawierają beta-sitosterol a jest to środek przeciwzapalny, zawierają również dużą dawkę przeciwutleniaczy, 100 gram może wypełnić 100% zalecanej dawki witaminy C, są bogate w aminokwasy oraz pomagają w trawieniu pokarmu
– ekstrakt z nasion kopru włoskiego regulujący poziom cholesterolu, wspiera trawienie oraz eliminuje wzdęcia

– imbir, który stymuluje przemianę materii dzięki czemu wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej
– L-carnitine, która uniemożliwia tworzenie się zbędnych zapasów i powoduje redukcję już istniejącej podskórnej tkanki tłuszczowej

 

Czy to działa?

Stosowanie sprayu działa na nasz organizm poprzez bogaty skład hamujący apetyt i pobudzający przemianę materii. Drugi aspekt to czynnik psychologiczny. Spraye mają wyrazisty smak – mięta, kaktus czy eukaliptus – który może nam przypominać smak pasty do zębów czy gumy do żucia. A wiadomo, że zarówno mycie zębów i jak i żucie gumy kojarzy się z czynnością wykonywaną już po jedzeniu. Zatem zastosowanie sprayu może działać na nasz mózg podprogowo i dawać sygnał, że jesteśmy już po posiłku.

Czy zatem spray hamujący głód może być remedium na wytrwałość? Jak mówi Ekspert od odżywiania, dr Toni Steer z Medical Research Council w Cambridge:

 

„Myślę, że ten rodzaj pomocy dietetycznej jest krótkoterminowym substytutem próby schudnięcia. Nie możesz polegać na sprayu przez resztę swojego życia, musisz zmienić dietę i styl życia i wprowadzić trwałe zmiany, aby zapewnić długotrwałą utratę wagi. Jedynym sprawdzonym sposobem na utratę wagi jest ograniczenie kalorii i zwiększenie aktywności fizycznej.”

 

Nie sposób zaprzeczyć opinii eksperta, z pewnością jednak spray odchudzający może być bardzo efektywnym środkiem wspomagającym odchudzanie i hamującym głód. W połączeniu z dietą i aktywnością fizyczną, z pewnością przyniesie spodziewane efekty.

 

 

źródło: fittspray.com, dailymail.co.uk

Komentarze

Komentarze