Kobieta inwestor, czyli jak poprawić stan budżetu rodzinnego.

W dzisiejszych czasach coraz mniej matek przestaje być aktywnych zawodowo. Kariera jest jednym z ważniejszych rzeczy w życiu kobiety. Z tego powodu, aby pogodzić wychowanie dzieci i aktywność zawodową poszukują zajęcia z wykorzystaniem Internetu. Czy zamiast marnować czas na zajęcia, które w rezultacie nie dają efektów rozsądnym rozwiązaniem nie byłoby założyć rachunek inwestycyjny w banku i zacząć spekulować? Giełda dotychczas była postrzegana jako domena mężczyzn jednak to kobiety radzą sobie lepiej i coraz częściej próbują inwestować. Dlaczego? Oto kilka powodów.

  1. Kobiety podejmują bardziej przemyślane decyzje.
  2. Mniej tracą.
  3. Lepiej radzą sobie z porażkami.
  4. Są rozważne.
  5. Nie kierują się emocjami.
  6. Planują budżet domowy.
  7. Kobiety są gotowe na żmudną pracę.emerytura dla matek, matczyna emerytura

Zaistnienie kobiet na giełdzie przyniosło przekonanie, że to właśnie one są mistrzyniami inwestowania. Ze względu na swoją naturę kobiety są bardziej rozsądne, podejmują mniejsze ryzyko, a co za tym idzie mniej tracą. Zamiast bowiem agresywnych inwestycji zawierają lokaty terminowe. Poprzez lęk przed zbyt wielkim ryzykiem podejmują bardziej przemyślane decyzje, co prowadzi do pozytywnych rezultatów, czyli zysku. Paradoksalnie wynika to z ich mniejszej pewności siebie, przez co częściej sięgają po radę ekspertów.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że nierzadko to właśnie kobiety zarządzają budżetem domowym. Wiedzę tę wykorzystują na giełdzie. Podejmując decyzję o założenia konta inwestycyjnego głównie kierują się albo chęcią znalezienia nowego zawodu, albo zagospodarowania zwyżek budżetu – tak wynika z ich deklaracji. Patrząc na ich powodzenie w tym zawodzie warto rozważać inwestowanie kobiet, jako poprawę stanu budżetu domowego. Szczególnie, gdy w rodzinie pojawia się dziecko zaczynamy myśleć przyszłościowo o tym, by zabezpieczyć finansowo jego przyszłość.

Coraz więcej kobiet odnosi sukces, jako inwestorki, mimo że rynek dotychczas był bardzo zdominowany przez mężczyzn. Liczne obserwacje dowodzą, że to właśnie kobiety mają większe predyspozycje do tego od mężczyzn. Młoda mamo, jeśli masz trochę czasu spróbuj swoich sił zakładając rachunek inwestycyjny. Może właśnie to pozwoli Ci poprawić stan budżetu rodzinnego?

Komentarze

Komentarze