Kobiety pragną ZYSKU a mężczyźni…

Kobiety chcą mieć więcej, mężczyźni – chcą mieć więcej od innych. Tak w telegraficznym skrócie streścić można wyniki najnowszego badania przeprowadzonego przez ekonomistów z Uniwersytetu w Queensland.

„Podobna zależność występuje w przypadku bogatych i biednych osób. Dla osób bogatych ważny jest status. Natomiast dla ludzi ubogich, znacznie większe znaczenie ma sam fakt posiadania dochodu” – twierdzi główny autor badania, profesor Paul Frijters.

Badanie

W ramach badania, naukowcy poprosili grupę osób o dokonanie wyboru pomiędzy życiem w kraju, gdzie mogliby osiągnąć wyższy dochód, niż inni, a takim, gdzie zarabialiby obiektywnie więcej pieniędzy, ale przy dużo niższej pozycji społecznej. Co wykazano?

Czytaj też: Odkryto NIEZWYKŁĄ moc jogi! Jej praktykowanie MOŻE…

kobiety
Unsplash

Wyniki

„Mężczyźni i bogacze wyraźnie częściej wybierali opcję, dzięki której zarabialiby więcej od innych. Natomiast kobiety i osoby uboższe, skłaniały się ku wyższym dochodom, ale nie były w tak dużym stopniu nastawione na status społeczny” – wyjaśnia w rozmowie z Livescience profesor Frijters.

Tę tendencję naukowcy tłumaczą ewolucyjnie, wyjaśniając, że męska skłonność do rywalizacji jest zaprojektowana na walkę z innymi mężczyznami o partnerki seksualne…

A co wy sądzicie na temat wyników tych badań? Zgadzacie się z nimi czy macie zupełnie inne zdanie?

Czytaj też: Dlaczego warto być OPTYMISTKĄ? Oto tylko kilka powodów!

kobiety
Unsplash

Źródło: Livescience

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze