Kult o wsparciu dla polskich artystów: „Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy”.

Na oficjalnym profilu zespołu Kult pojawiła się informacja odnosząca się do rządowego wsparcia dla artystów. „Nie chcemy tych ukradzionych wam pieniędzy” – podsumowali muzycy.

13 listopada opublikowano listę artystów, którzy zostaną objęci dotacją z Funduszu Wsparcia Kultury. Przeznaczono na to 400 mln zł. Dwa dni później, członkowie zespołu Kult skomentowali tę sprawę na jednym z profili społecznościowych. Nie nam oceniać kto z nich jest w tak tragicznej sytuacji by rząd o taką zapomogę prosić. Jeśli nie widzą w tym jakiejkolwiek niestosowności to niech biorą jak dają – czytamy we wpisie muzyków.

Na stronie gov.pl pojawiła się informacja, kto ile dostał w ramach wsparcia rządowego. Lista jest długa, a beneficjentami są znane postacie, między innymi Kamil Bednarek, Grzegorz Chyży, zespół Bracia i Bayer Full.
Członkowie zespołu Kult w swoim wpisie przyznali, że sytuacja finansowa w ich zespole również nie jest kolorowa: Właściwie wróciliśmy do czasów gdy zaczynaliśmy. Mimo tego muzycy nie ubiegali się o pieniądze z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kazik Staszewski, w imieniu całego zespołu wolał zwrócić się o pomoc do fanów: Potrzebujemy wsparcia. Jeśli chcesz nas wesprzeć to kup naszą ostatnią płytę z CD i DVD z koncertu na Polandrock.
Nie zabrakło ostrych słów do rządzących: Jednak od tych….z trudnością powstrzymujemy się od użycia wulgaryzmu) nic nie chcemy.

We wpisie muzycy zwracają uwagę na inne grupy zawodowe – lekarze, ratownicy, pielęgniarki, którzy bardziej potrzebują wsparcia finansowego. Post grupy Kult zakończony jest ciepłymi słowami do fanów: Gdyby nie było was nie byłoby nas.

15 listopada Piotr Gliński, minister Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poinformował o wstrzymaniu dotacji dla artystów, aż do wyjaśnienia wszelkich wątpliwości.

źródło: facebook.com/kultoficjalnie

Komentarze

Komentarze