Legendarni aktorzy, których musisz zapamiętać!

Świat kina składa się nie tylko z kultowych, nagradzanych filmów, ale również ze słynnych aktorów i aktorek, dzięki którym każda produkcja jest wyjątkowa. To ich gra przekłada się na to, czy film zapadnie widzom w pamięć i wywoła oczekiwane emocje. Poznaj aktorów, którzy dzięki swojej pracy stali się legendą!

 

zdjęcie ilustracyjne – fot. unsplash

 

Zarówno w Polsce, jak i za granicą spotkać można powszechnie znane osoby związane ze światem filmów. Nie zawsze są to aktorzy, czego przykładem jest prowadząca społeczno-polityczny program interwencyjny Elżbieta Jaworowicz, jednak to właśnie aktorom zawdzięczamy jakość i oglądalność wielu filmów. Których aktorów z pewnością powinieneś znać?

1.    Robert Redford

Aktor i reżyser uznawany za jedną z najważniejszych postaci w historii kina. Znany z kultowych filmów takich jak: „Żądło”, „Trzy dni Kondora”, „O jeden most za daleko” czy „Pożegnanie z Afryką”. Robert Redford zdobył 2 Oskary, 2 Złote Globy oraz nagrodę BAFTA. Zachwycił widzów przede wszystkim naturalną i atrakcyjną grą aktorską. Choć obecnie nie jest już aktywnym aktorem, warto obejrzeć chociaż jeden film z jego udziałem!

2.    Jack Nicholson

„Będzie jedną z największych gwiazd filmowych wszystkich czasów” – zapowiedziało czasopismo New York Sunday Times już w 1975 rok. I nie pomyliło się. Jack Nicholson to wybitny aktor znany m.in. z filmów: „Lśnienie”, „Infiltracja”, „Batman” czy „Lot nad kukułczym gniazdem”. Zdobył 3 Oskary i 6 Złotych Globów oraz 3 nagrody BAFTA. Jego grę aktorską wyróżnia wyjątkowa, ekspresyjna mimika twarzy oraz umiejętność wcielania się w skrajne role.

3.    Alan Rickman

Karierę rozpoczął od sceny teatralnej. Tam nauczył się wyrazistej i mistrzowskiej gry aktorskiej, co chętnie wykorzystywał na dużym ekranie. Zdobył m.in. nagrodę Złotego Globu, BAFTA, EMMY i Satelity. Choć większość widzów zna go z ekranizacji serii o Harrym Potterze, gdzie wcielił się w rolę profesora Severusa Snape’a, aktor ten wystąpił również w innych, kultowych filmach: „Rozważna i romantyczna”, „Szklana pułapka”, „Robin Hood: Książę Złodziei” czy „Pachnidło: Historia mordercy”.

4.    Tom Hanks

Tom Hanks to jeden z najczęściej nagradzanych i rozpoznawalnych aktorów. Zdobył aż 29 różnych nagród, w tym 2 Oskary, 5 Złotych Globów, Emmy i Berlinale. Do najlepiej ocenianych filmów z jego udziałem z pewnością można zaliczyć: „Forrest Gump”, „Zielona mila”, „Cast Away – poza światem”, „Szeregowiec Ryan”, „Kod da Vinci” oraz „Sully”. Udowodnił, że potrafi wcielić się w każdą rolę, przenosząc widza w sam środek akcji. To niezwykle zaangażowany aktor, dla którego ukazywanie nawet skrajnych i głębokich emocji nie jest trudnością.

5.    Hugh Laurie

Z pewnością jego twarz nie jest Ci obca. Hugh Laurie najbardziej znany jest z serialu „Dr House”, gdzie wcielił się w główną rolę. Zdobył 3 Złote Globy, 2 nagrody People’s Choice oraz 9 innych. Zagrał również w filmach takich jak: „Nocny recepcjonista”, „Rozważna i romantyczna” czy „Czarna Żmija”. Wszechstronny, utalentowany aktor, którego grę szybko pokochasz!

 


ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Komentarze

Komentarze