Małe dziecko budziło Pitbulla. Jego reakcja była natychmiastowa!

Zdaniem wielu osób, Pitbull to wyjątkowo groźny pies, ale czy tak jest naprawdę?

Przeszkadzał mu spać

Pewien malutki chłopiec wychowywał się w towarzystwie ogromnego Pitbulla. Pewnego dnia maluch podszedł do śpiącego na kanapie psa i przeszkadzał mu w spaniu. Chłopiec tak bardzo uwielbiał swojego czworonożnego przyjaciela, że nie mógł się powstrzymać przed dawaniem mu buziaków i dotykaniem go po głowie…

Jak zareagował na to pies?

Być może wielu z was to zdziwi, ale zwierzak… odwdzięczył się tym samym, obalając popularny mit o agresywności tego psa. Pitbull udowodnił, że kocha malca i ostatnie, co chce zrobić to wyrządzić mu jakąkolwiek krzywdę.

Czytaj też: Włączyła kamerę i zobaczyła, CO jej chłopak robi z psem, kiedy nie ma jej w domu!

Pitbulla
Unsplash

Mit Pitbulla

Niestety, wciąż istnieje wiele mitów i stereotypów na temat psów rasy „Pitbull”. Są one albo niepotwierdzone i mylące, albo całkowicie fałszywe. Te mity i stereotypy nie opierają się na dowodach naukowych ani informacjach ekspertów. Są raczej oparte na niepotwierdzonych i niewiarygodnych statystykach lub błędnych informacjach.

Rzeczywistość jest taka, że psy rasy Pitbull, osiągają doskonałe wyniki pod względem temperamentu, a także świetnie się sprawdzają jako psy terapeutyczne oraz zwierzęta domowe.

Czy te psy są agresywne?

Niedawne badanie, w którym przeanalizowano agresję psów u różnych ras wykazało, że nie było znaczącej różnicy w agresji między rasami takimi jak psy Pitbull i przykładowo psem rasy Golden Retriever. Brak jest również naukowych, recenzowanych badań, w których stwierdzono, że jakakolwiek rasa psa jest „z natury bardziej niebezpieczna” niż jakakolwiek inna rasa. W wielu badaniach stwierdzono, że rasa nie określa ryzyka i że psy typu Pitbull nie są „bardziej niebezpieczne” niż inne rasy o podobnej wielkości i sile.

Podsumowując – Pitbulle to psy niezwykle łagodne i radosne, dlatego świetnie się nadają do domu, w którym przebywają dzieci.

Zobaczcie sami!

Czytaj też: Oto 6 najlepszych RAS PSÓW dla dzieci! Którą byście wybrali?

Źródło: Pitbullinfo.org, Lelum

Zdjęcie: YouTube, Unsplash

Komentarze

Komentarze