Najpiękniejsze plaże świata według „National Geographic”!

Plaża to wspaniałe miejsce na odpoczynek. Oto ranking najpiękniejszych miejsc, na których każdy może wygrzewać się w słońcu tak długo, jak tylko zapragnie. W zestawieniu przygotowanym przez „National Geographic”, każdy znajdzie coś dla siebie.

Seszele

plaże
Unsplash

Anse Source d’Argent, plaża na wyspie La Digue w słynnym archipelagu, uchodzi za najczęściej fotografowaną plażę świata. Sławę zawdzięcza bladoróżowym ziarenkom piasku oraz okalającym ją wielkim formacjom granitowym, z których rozpościera się widok na Ocean Indyjski. Tuż za plażą można przechadzać się po szlakach wytyczonych w sercu lasu tropikalnego.

Malediwy

plaże
Unsplash

Cudowne atole otoczone rafą koralową, ciepłe powietrze oraz palmy w ogrodach wyjątkowych domów mieszkańców wysp. To tutaj swoje marzenie spełnią zarówno ci, którzy pragną spędzić całą noc na plaży i nocować pod chmurką wsłuchując się w szum krystalicznie czystej wody, jak i ci, którzy chcą spędzić urlop w designerskim wielogwiazdkowym hotelu. To miejsce słynie dzięki wyjątkowej architekturze i niebezpiecznej sytuacji związanej ze swoją lokalizacją. Jako że jest położone zaledwie 2 metry nad poziomem wody, boleśnie odczuwa skutki efektu cieplarnianego.

Czytaj też: Jak przestać się stresować? Oto 7 prostych porad!

Bora-Bora, Tahiti

plaże
Unsplash

Otoczony rafą koralową atol znajduje się na Oceanie Spokojnym, wśród wysp Polinezji Francuskiej w archipelagu Wysp Towarzystwa. Jej długość to zaledwie 29 kilometrów, dookoła roztacza się chroniona laguna z niemalże śnieżnobiałym, piaszczystym wybrzeżem. Jest nazywana „Romantyczną Wyspą”, ze względu na swoją izolację od innych ośrodków turystycznych oraz cichą, spokojną atmosferę i odosobnione hotele, w których kładzie się nacisk do dostosowania warunków do indywidualnego klienta.

Hamptons, Nowy Jork

plaże
Unsplash

To tutaj można znaleźć najpiękniejszą plażę na Long Island. Czyste, nie zniszczone przez człowieka wybrzeże ciągnie się od Southampton na Wschód aż do końca wyspy w Montauk. Imponujące piaskowe wydmy, falujące trawy, które na małych wysepkach „wgryzają się” w Ocean Atlantycki, tworzą razem wspaniały, romantyczny klimat.

Lanikai, Hawaje

plaże
Unsplash

Pół mili wspaniałego, rozgrzanego, błyszczącego piasku, rozłożyste liście palm dające cień na plaży, różnokolorowe tropikalne rośliny i niekończące się zasoby promieni słonecznych – oto prawdziwa widokówka z tego miejsca. Wybrzeże jest chronione przez rafę koralową, a surferzy nie poczynają sobie zbyt śmiało w tych okolicach. Woda jest zawsze ciepła i w kolorze intensywnej ciemnej zieleni.

Czytaj też: TRAGEDIA u Marcina Millera! Żona powiedziała mu, że…

plaże
Unsplash

Źródło: National Geographic/Seychelles.com/Traveler.com

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze