Naukowcy odkryli, że dzieci par homoseksualnych odnoszą większe sukcesy w…

Naukowcy z Katolickiego Uniwersytetu w Leuven doszli do wniosku, że dzieci wychowywane przez pary homoseksualne odnoszą większe sukcesy akademickie niż ich rówieśnicy wychowywani w rodzinach heteroseksualnych. Wyniki badań przedstawiono w artykule opublikowanym w czasopiśmie „American Sociological Review”.

Badanie

Zespół naukowców pod kierownictwem Denisa Matsrekai zebrał dane dotyczące wyników w nauce 1,2 miliona holenderskich dzieci urodzonych w latach 1998-2007. Około 2,9 tys. z nich wychowało się w rodzinach osób tej samej płci. W analizie uwzględniono także roczny dochód rodziców, ich wiek i wykształcenie oraz stan cywilny i liczbę dzieci w rodzinie.

Wyniki

Jak pokazało badanie, dzieci z rodzin homoseksualnych były o 0,139 odchylenia standardowego wyższe niż ich rówieśnicy z rodzin heteroseksualnych. Ponadto prawdopodobieństwo ukończenia szkoły przez dzieci wychowywane przez rodziców tej samej płci jest o 4,8% większe.

Czytaj też: Co zrobić, gdy dziecko SPADNIE z łóżka?

Z czego to wynika?

Zdaniem naukowców jest to spowodowane czynnikami socjomicznymi. Aby para tej samej płci mogła adoptować dziecko lub skorzystać z usług zastępczej matki, potrzebny jest wysoki poziom dochodów, a to z kolei bezpośrednio wpływa na edukację dziecka. Dlatego sukces takich dzieci w szkole niejednokrotnie wynika z tego, że wychowywały się one w lepszych warunkach.

Źródło: „American Sociological Review”

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze