Problemy z POŻYCIEM? Te kilka rad wprowadzi rewolucję w TWOIM ŁÓŻKU

Staracie się o dziecko, ale bez skutku? Statystyki nie kłamią. Jeden na dziesięciu mężczyzn starających się o potomstwo, boryka się z problemem płodności. Okazuje się, że najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy są słabe parametry nasienia. Koniecznie przeczytaj artykuł i podejmij kroki, które zwiększą szansę na produkcję zdrowych plemników.

Utrzymuj zdrową wagę- Niektóre badania sugerują, że zwiększenie wskaźnika masy ciała (BMI) wiąże się ze zmniejszeniem liczby plemników i ruchliwości plemników.

Jedz zdrowo- Owoce i warzywa, które zawierają przeciwutleniacze mogą pomóc w poprawie jakości nasienia.

Unikaj przypadkowych kontaktów płciowych- Infekcje przenoszone drogą płciową- takie jak chlamydie i rzeżączka – mogą powodować niepłodność u mężczyzn. Aby uniknąć zarażenia, jeśli nie jesteś w związku ogranicz liczbę partnerów seksualnych i korzystaj z prezerwatywy za każdym razem, gdy uprawiasz seks. Najlepszy w tym wypadku jest wybór jednego partnera seksualnego, z którym pozostajesz w stałym związku.

Unikaj stresu- Stres może zmniejszać funkcje seksualne i zakłócać działanie hormonów potrzebnych do produkcji nasienia.

Nie zapominaj o aktywności fizycznej- Aktywność fizyczna zwiększa poziom silnych enzymów antyoksydacyjnych, które mogą pomóc chronić nasienie.

Komentarze

Komentarze