REWOLUCYJNY LEK NA RAKA jest już DOSTĘPNY! Będzie leczyć szeroki zakres nowotworów!

Nowy i rewolucyjny lek przeciwnowotworowy został opracowany przez Brytyjskich lekarzy.

Zatwierdzony lek nosi nazwę Larotrectinib. Preparat ten różni się od dotychczasowych terapii tym, że może być podawany chorym na różne rodzaje nowotworów. 

 

„Korzyści dla pacjentów – w szczególności dzieci – wynikające z leczenia wielu różnych rodzajów nowotworów za pomocą jednego leku są potencjalnie ogromne pomagając im w prowadzeniu dłuższego i zdrowszego życia” – powiedział szef NHS England Simon Stevens.

 

Pierwszą i zarazem najmłodszą pacjentką, która miała możliwość zażyć ten lek, była dwuletnia pacjentka Charlotte Stevenson z Belfastu.

Przez ostatni rok była leczona larotrektinibem w ramach badania klinicznego w Royal Marsden Sutton w Londynie. U dziecka zdiagnozowano włóknomięsak dziecięcy, a więc nowotwór tkanki łącznej ciała.

 

ZOBACZ TEŻ:Polka zginęła we Włoszech na oczach swojego dziecka. Synek próbował obudzić mamę

 

„Mogliśmy obserwować, jak Charlotte rozwija się w szybkim tempie, nadrabiając stracony czas na tak wiele sposobów i zaskakując nas wszystkich swoją energią i entuzjazmem do życia. Może teraz mieć stosunkowo normalne życie, a co najważniejsze, lek miał niesamowity wpływ na guz”– powiedziała mama dwulatki.

 

Larotrectinib jako pierwszy lek przeciwnowotworowy został zatwierdzony w Europie, a od 2018 roku w Stanach Zjednoczonych. Jest on ogromną szansą na zmiany w leczeniu raka, ponieważ jednocześnie zmniejsza ryzyko efektów ubocznych.

 

Źródło:radiozetzdrowie/pixabay

Komentarze

Komentarze