Stara, BIBLIJNA zasada sprawdziła się na wielkim KONCERCIE TVP 2! Dzięki Jackowi KURSKIEMU z sektora VIP wyproszono…

Podczas jednego z koncertów w ramach Festiwalu Muzyki Tanecznej doszło do ciekawego zdarzenia.

 

Drugiego dnia Festiwalu czyli w sobotę 8 września na kieleckiej Kadzielni odbywał się koncert organizowany przez TVP 2 i Miasto Kielce. W sektorze VIP miejsca nie były imienne, więc mniej i bardziej znane osoby zasiadały w dowolnym ustawieniu.

Podobnie było w pierwszym rzędzie, ale siedział tam też włodarz miasta czyli Prezydent Wojciech Lubawski.

 

Około godziny 21, gdy była przerwa w koncercie, na widownię wprowadzono prezesa TVP, Jacka Kurskiego oraz trzy inne osoby. Tylko, gdzie ich posadzić?

 

Organizatorzy dyskretnie wyprosili cztery osoby z sektora VIP, które siedziały wcześniej przy Prezydencie i tam posadzono nowo przybyłych gości. Jak widać, sprawdziła się biblijna przypowieść o skromności:

 

„Potem opowiedział zaproszonym przypowieść, gdy zauważył, jak sobie pierwsze miejsca wybierali. Tak mówił do nich:  «Jeśli cię kto zaprosi na ucztę, nie zajmuj pierwszego miejsca, by czasem ktoś znakomitszy od ciebie nie był zaproszony przez niego.  Wówczas przyjdzie ten, kto was obu zaprosił, i powie ci: „Ustąp temu miejsca!”; i musiałbyś ze wstydem zająć ostatnie miejsce.  Lecz gdy będziesz zaproszony, idź i usiądź na ostatnim miejscu. Wtedy przyjdzie gospodarz i powie ci: „Przyjacielu, przesiądź się wyżej!”; i spotka cię zaszczyt wobec wszystkich współbiesiadników. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony». „* (Ewangelia wg św. Łukasza, 14; 7-11)

 

Jak widać, prawdopodobnie niektóre VIP-y nie kwalifikowały się do tego miana i dlatego spotkał je swego rodzaju afront…

 

* cyt. z biblia.deon.pl

Komentarze

Komentarze