Ta metoda niszczy koronawirusa w 25 sekund!

Jak skutecznie zniszczyć koronawirusa? Jedną z najszybszych i zarazem najbardziej efektywnych metod jest wykorzystanie w tym celu specjalnych lamp UV.

Ta metoda niszczy koronawirusa w 25 sekund!

Naukowcy z National Laboratory of Infectious Diseases (NIEDL) z Uniwersytetu Bostońskiego wraz z firmą Signify, odkryli sposób na wyeliminowanie zakażenia koronawirusem w 25 sekund.

Eksperyment naukowców

Badacze odkryli, że promieniowanie ultrafioletowe ze specjalnych lamp skutecznie dezaktywuje SARS-CoV-2. Podczas eksperymentu naukowcy potraktowali materiał skażony wirusem różnymi dawkami promieniowania ultrafioletowego z lamp. Okazało się, że przy dawce 5 milijuli na centymetr kwadratowy, rozkład koronawirusa zmniejsza się o 99 procent w ciągu sześciu sekund. Po wystawieniu na działanie 22 milijuli na centymetr kwadratowy wirus zostaje zniszczony prawie całkowicie w ciągu 25 sekund!

Czytaj też: Jak PRAWIDŁOWO stosować środki antyseptyczne? Uważaj na…

Co z przeciwciałami?

W czerwcu amerykańscy i chińscy naukowcy doszli do wniosku, że ludzie mogą nigdy nie wytworzyć przeciwciał przeciwko koronawirusowi, ponieważ w niektórych przypadkach znikają one po wyzdrowieniu pacjenta. Eksperci doszli do tego wniosku badając odporność u pracowników medycznych w Wuhan, które stało się epicentrum koronawirusa. Lekarze mieli bezpośredni kontakt z zarażonymi pacjentami we wczesnych stadiach epidemii. Okazało się, że co najmniej jedna czwarta z 23 tysięcy badanych lekarzy może zostać zarażona koronawirusem, jednak tylko 4 procent wytworzyło przeciwciała.

Czytaj też: Do czego może doprowadzić PRZESADNE mycie rąk? Uważaj!

Źródło: BBC

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze