Twoje dziecko sięga po ALKOHOL W MŁODYM WIEKU? Specjaliści są zgodni! To może skończyć się TRAGICZNIE

Twoje dziecko sięga po alkohol? Picie alkoholu w wieku nastoletnim może zaburzyć proces dostosowywania się i dojrzewania fragmentów mózgu odpowiedzialnych za pamięć. Mogą wystąpić u młodego człowieka deficyty poznawcze i zaburzenia zachowania w okresie dorosłości.

Badania wykazały, że ekspozycja osób w młodym wieku na alkohol powoduje zaburzenia zapamiętywania i utrudnione odtwarzanie informacji, zapisanych w pamięci długotrwałej. Jest to szczególnie ważne w czasie nauki w szkole, ale deficyty te mogą być widoczne również w wieku dorosłym.

Faktem jest, że wypijany alkohol zwiększa wydzielanie dopaminy, serotoniny i opioidów – możemy je nazwać cząsteczkami szczęścia. Hormony te wpływają na nasze samopoczucie, poprawiają nasz nastrój, stymulują układ nagrody. Na dłuższą metę jest to jednak bardzo szkodliwe, zwłaszcza dla osób niepełnoletnich.

Ekspozycja na alkohol w czasie dojrzewania tego układu, zaburza wydzielanie dopaminy w kolejnych latach,
utrwalając patologiczne reakcje oraz zwiększa ryzyko uzależnienia. Obserwacje pokazały również, że u osób pijących alkohol w okresie młodzieńczym zaistniało kilkukrotnie wyższe ryzyko rozwoju zależności alkoholowej w kolejnych latach, w porównaniu z tymi, które po raz pierwszy zetknęły się z etanolem po 21. roku życia.

Chroń swoje dziecko! Nie pozwól na to by piło alkohol w młodym wieku!

Źródło: Wpływ alkoholu na mózg nastolatka – na podstawie artykułu z GOPS

Zobacz też: Czego pragną mężczyźni? OTO NAJCZĘSTSZE EROTYCZNE MARZENIA FACETÓW

Komentarze

Komentarze