TYLE KOSZTUJE wyprodukowanie szczepionki! PODALI kwotę!

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała do wspólnoty międzynarodowej, by połączyć siły w opracowywaniu szczepionki przeciwko koronawirusowi i innych skutecznych metod leczenia COVID-19.

Podano kwotę!

„Do opracowania szczepionki przeciwko koronawirusowi brakuje nam dziś jeszcze, jak się ocenia, 8 mld euro” – powiedziała Angela Merkel w swym cotygodniowym wystąpieniu wideo. Nawiązała w nim także do konferencji darczyńców, zorganizowanej przez Komisję Europejską.

Jak zapewniła, Niemcy „wniosą do niej znaczący wkład finansowy“. Nie podała jednak na razie, o jaką sumę chodzi. Niemcy są współorganizatorem konferencji. Do udziału w niej wszystkich chętnych zaprosiła przewodnicząca KE Ursula von der Leyen.

Czytaj też: ZDUMIEWAJĄCE słowa ordynatora szpitala zakaźnego w Tarnowie: „PANDEMIA TO FIKCJA, ponieważ…”

szczepionki
Pixabay

Koronawirus zagraża nam wszystkim

Mówiąc o skutkach pandemii koronawirusa, niemiecka kanclerz oświadczyła:

„Pandemia wyrządziła na całym świecie poważne szkody w życiu gospodarczym i społecznym“.

Dlatego, jak stwierdziła dalej, „musimy usilnie i w bardzo skoncentrowany sposób pracować nad wyhamowaniem tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa, a następnie nad zwalczeniem go, gdy już będziemy dysponować skuteczną szczepionką“.

„Jest to jedno z naszych najpilniejszych i najważniejszych w tej chwili zadań, któremu musimy sprostać, żeby uratować życie milionów ludzi” – podkreśliła.

Tę pandemię możemy pokonać tylko razem

Kanclerz Merkel z zadowoleniem przyjęła zawiązanie licznego sojuszu, złożonego z rządów różnych państw oraz prywatnych fundacji oraz firm pracujących wspólnie nad jak najszybszym wynalezieniem szczepionki i lekarstw przeciwko koronawirusowi. Ważną rolę w tym przedsięwzięciu powinna, jej zdaniem, odgrywać Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Czytaj też: Kiedy nastąpi KONIEC noszenia maseczek? JEST DATA!

Źródło: DW

Zdjęcia: Pixabay, Unsplash

Komentarze

Komentarze