W czym tkwi sekret szczupłości francuskich kobiet? Odpowiedź kryje się w…

Mimo iż uwielbiają jeść, Francuzki mają znacznie niższe wskaźniki otyłości niż przykładowo kobiety w Stanach Zjednoczonych. Z czego to wynika?

Dlaczego francuskie kobiety nie tyją?

Autor Michel Montignac szczegółowo omawia to zagadnienie w swojej książce „Dieta francuska: dlaczego francuskie kobiety nie tyją?”. Według badań Montignaca, Francuzi, mimo swojej miłości do jedzenia, mają najniższą średnią masę ciała na mieszkańca w zachodnim świecie. Dlaczego tak się dzieje?

Istnieje kilka powodów!

Prawda jest taka, że ​​na to, dlaczego Francuzi są szczupli, wpływa kilka czynników. Ale najważniejsze nie jest samo jedzenie, ale sposób, w jaki jest ono spożywane. Podczas gdy wielu z nas spieszy się z porannym szybkim śniadaniem i zjada lunch przy biurku, Francuzi jedzą powoli i metodycznie, delektując się każdym kęsem.

„Nigdzie nie znajdziesz większej grupy smakoszy” – twierdzi Montignac.

Czytaj też: Chcesz wyglądać pięknie? Oto 7 niesamowitych porad urodowych od Francuzek!

Doktor Jean-Michel Cohen, autor książki „The Parisian Diet”, twierdzi, że bezmyślne jedzenie jest klasycznym błędem, który prowadzi do otyłości.

„To widoki, zapach i smak, którymi musisz się cieszyć” – powiedział Cohen.

Co za tym idzie, dietetycy zalecają nam „rozciąganie” posiłków i robienie sobie krótkich przerw między każdym kęsem.

„Nawet jeśli jesz czekoladę, ciesz się nią! Im bardziej lubisz jeść, tym szczęśliwszy stajesz się, gdy posiłek dobiega końca” – mówi Cohen.

Lekarz jest przekonany, że to nawyk powolnego i celowego jedzenia pomaga Francuzkom zachować kontrolę nad swoją sylwetką.

Źródło: Cheatsheet.com

Zdjęcie: Pixabay

Komentarze

Komentarze