ZNAMY statystycznie NAJLEPSZY WIEK na ŚLUB! Oto co odkryli naukowcy!

Pytając znajomych o to, jaki według nich jest najlepszy wiek na zawarcie związku małżeńskiego słyszymy najróżniejsze odpowiedzi, począwszy od „teraz” do „nigdy”. I rzeczywiście, jeśli z partnerem poważnie myślicie o małżeństwie, to zróbcie to niezależnie od tego w jakim wieku jesteście. 

Ale co mówią na ten temat badania? 

Według naukowców z uniwersytetu IFS z Utah, którzy przebadali statystyki rozwodów w USA z ostatnich 10 lat, ludzie, którzy pobrali się jako 20- latkowie częściej trwają w związkach. 

Najbardziej zagrożeni rozwodem są statystycznie nastoletni nowożeńcy oraz ci, którzy na małżeństwo zdecydowali się po 40. roku życia..

Jednak w ostatnich latach granica wiekowa, która statystycznie określa najlepszy wiek na zawarcie małżeństwa przesuwa się. Ostatnie statystyki wykazują, iż najtrwalsze są małżeństwa zawarte przez osoby w wieku od 28 do 35 lat. 

Wytłumaczeniem tego zjawiska może być to, że ludzie bardzo młodzi nie są mentalnie przygotowani na problemy dnia codziennego. Z kolei ludzie czekający z tym krokiem do 40. być może wcale nie są stworzeni do małżeństwa.

Pamiętajmy jednak, że to są statystyki, a każdy człowiek jest inny.

MG

Źródło: iflscience.com

Komentarze

Komentarze