Otyłość wśród nastolatków jest SZCZEGÓLNIE GROŹNA! Powoduje…

Lata lecą, uroda przemija. Niezmienne prawo natury bezpośrednio dopada prędzej czy później każdego z nas, przypominając mu datę urodzin.

Styl życia jest priorytetem zachowania jak najdłużej pięknego ciała, pomimo swojego wieku. Nie każdy jednak chce pokusić się o zmianę dotychczasowych nawyków. Do przeszkód wliczyć można lęk, bądź brak motywacji.

Badania zaprezentowane na tegorocznej sesji naukowej przez Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Serca wskazują, że problem starzenia komórek coraz częściej dotyka otyłych nastolatków. Na dodatek, w ich diecie dominują słone potrawy. Okazuje się, że otyłość wśród nastolatków powoduje skrócenie telomerów odpowiedzialnych za proces starzenia.

Do badania posłużyły dwa zespoły składające się z nastolatków w wieku od 14 do 18 lat. Grupa 766 uczestników utworzona została w celu zbadania zależności, jaka kryje się pomiędzy długością telomerów, a spożywaniem sodu i tłuszczy.

otyłość
Unsplash

Amerykańskie Stowarzyszenie ds. Serca określa dzienną dawkę spożycia soli wynoszącą 1500 mg na dzień. Z dwóch grup poddanych badaniu, żadna nie osiągnęła tej wartości. Zespół, który spożywał mniej sodu uzyskał wynik 2388 mg na dzień. Drugi osiągnął prawie dwukrotnie wyższy wynik.

„Nawet u tych względnie zdrowych, młodych ludzi, możemy już zobaczyć efekt wysokiego spożycia sodu, co sugeruje, że wysokie spożycie sodu i otyłość, mogą działać synergistycznie przyspieszając starzenie się komórek” – powiedziała doktor Haidong Zhu z Georgia Regent University.

„Starość nie radość”, a może jednak można coś zmienić? Kłopot z nadwagą dotyka coraz większej liczby osób. Problem ten może być pierwszym czynnikiem powodującym wiele chorób.

Zdrowia dieta, dużo ruchu i unikanie słonych potraw na rzecz zdrowych i bogatych w witaminy – to priorytet do osiągnięcia nie tylko świetnej formy fizycznej, ale również pięknej sylwetki.

Czytaj też: PRZEŁOM w badaniach nad otyłością! TYLE …% BMI dzieci DZIEDZICZĄ od rodziców!

otyłość
Unsplash

Źródło: CNN

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze