Smutni ludzie częściej CHORUJĄ! Prawda czy mit? Znamy odpowiedź

Chyba każdy z nas choć raz w życiu usłyszał od swojej babci lub dziadka następujące słowa: smutni ludzie częściej chorują. Czy to prawda? Czy powinniśmy brać na poważnie mądrości życiowe naszych przodków? W dzisiejszym artykule odpowiemy na te pytania.

Być może ta informacja was zdziwi, ale jest prawdziwa. Smutni, osowiali i zrezygnowani ludzie częściej łapią infekcje i choroby. Nawet najdrobniejsze niedyspozycje rosną wówczas do rangi trudnych do pokonania chorób. Przykładem mogą być np. katar czy ból gardła. Potwierdzają to badania związane z dziedziną nauki – psychoneuroimmunologią.

Specjaliści zalecają znalezienie równowagi między życiem zawodowym, a odpoczynkiem. Jeśli czujecie się osowiali i zestresowani znacznie szybciej możecie złapać chorobę! Weźcie sobie do serca rady lekarzy i znajdźcie czas na uprawianie sportu, spacery. Pamiętajcie o odpowiedniej diecie, bogatej w mikroelementy, witaminy i minerały. Dzięki temu, będziecie mieć pewność, że wasz system odpornościowy poradzi sobie z wirusami, bakteriami i drobnoustrojami.

Źródło: Jak walczyć z grypą?

Źródło zdjęcia: Pixabay

Zobacz też: Dramat na placu zabaw na Śląsku. Ktoś rozlał kwas na zjeżdżalni!

Komentarze

Komentarze