Często ROBISZ ZDJĘCIA w ciągu dnia? Jest to choroba i ZOBACZ JAKIE NIESIE ZAGROŻENIA

Na to zagrożenie obecnie narażeni są wszyscy użytkownicy mediów społecznościowych. Według specjalistów, jest to choroba!

Polega ona na zbyt częstym robieniu sobie zdjęć i wrzucaniu ich do sieci. Selfioza, oryginalna nazwa-selfitis, czyli przesadne robienie sobie selfie w każdej niemal sytuacji, to sygnał, że ta choroba dotyczy prawdopodobnie ciebie.

 

W badaniach opublikowanych na łamach International Journal of Mental Health and Addiction nukowcy potwierdzili, że obsesyjne fotografowanie samego siebie świadczy o poważnych zaburzeniach psychicznych.

 

Według naukowców istnieją 3 najważniejsze stadia tego uzależnienia:

 

1.Robienie trzech selfie dziennie, ale niewrzucanie ich na Instagrama lub Facebooka

2.Codziennie umieszczanie dowolnej liczby zdjęć w mediach społecznościowych

3.Najostrzejsza odmiana choroby, to etap, kiedy ludzie nie potrafią opanować się przed fotografowaniem się w różnych sytuacjach przez całe dnie, a na ich profilach ląduje co najmniej 6 fotek dziennie.

 

ZOBACZ TEŻ:WZMACNIA APETYT i buduje ZDROWE KOŚCI. Zabierz swoje dziecko na…

 

Na samym Instagramie możemy znaleźć pond 300 milionów zdjęć oznaczonych hashtagiem „selfie”. Szczególnie niebezpiecznym zjawiskiem jest brak świadomości w przypadku  przesadnego korzystania ze smartfonów! Dla idealnego zdjęcia jesteśmy skłonni ustawić się w niebezpiecznym miejscu np. wejść na dużą wysokość lub pozować  obok dzikiego zwierzęcia.

 

Źródło:newsweek/pixabay

Komentarze

Komentarze