Dlaczego nie należy spać na BRZUCHU? Ta pozycja może być GROŹNA dla…

Wiele kobiet uwielbia spać na brzuchu. Niestety, niewiele z nich wie, że pozycja ta nie jest szczególnie zalecana przez lekarzy…

Dlaczego spanie na brzuchu może być groźne?

Spanie na brzuchu może się przyczyniać do wielu problemów zdrowotnych – odkryli eksperci z American Mayo Clinic. Według badań, spanie w tej pozycji może prowadzić do bólu głowy, pleców, napięcia w szyi, stawach i mrowienia kończyn.

Ponadto, leżenie na brzuchu zaburza prawidłowe oddychanie. W szczególności, nie zaleca się spania na brzuchu kobietom w ciąży, ponieważ w takiej pozycji pogarsza się przepływ krwi. Aby zmniejszyć obciążenie kręgosłupa, należy umieścić dodatkową poduszkę pod miednicą i podbrzuszem, a także zmienić materac na bardziej sztywny. Ponadto, naukowcy radzą spać w wygodnej pozycji, w której głowa i szyja mogą się swobodnie obracać.

Czytaj też: Dlaczego dzieci płaczą przez sen? Czy to oznaka…?

spać
Unsplash

Zmarszczki i obwisłe piersi

Kolejną rzeczą, która na pewno nie spodoba się wielu paniom jest to, że spanie na brzuchu może powodować zmarszczki na twarzy, którą chcąc nie chcąc, przyciskamy w tej pozycji do poduszki.

Pozycja ta bardzo negatywnie wpływa również na nasze… piersi. Kiedy śpimy na brzuchu, nasz biust ulega spłaszczeniu, a jego wielogodzinne przygniatanie osłabia włókna kolagenowe. O wiele lepszym wyjściem jest zasypianie na boku lub na plecach!

A wy jak najbardziej lubicie spać?

Czytaj też: Lekarze alarmują! NIEREGULARNE pory snu u dzieci MOGĄ…

spać
Unsplash

Źródło: Mayo Clinic

Zdjęcia: Unsplash

Komentarze

Komentarze