SEKS LEPSZY OD SPACERU? Zobacz, ile KALORII MOŻESZ SPALIĆ podczas miłosnych igraszek

SEKS LEPSZY OD SPACERU? Uczeni z Kanady postanowili sprawdzić jakiś czas temu ile kalorii spalamy podczas zbliżenia z partnerem / partnerką. Wyniki zostały porównane do kalorii spalanych podczas codziennego spaceru. Wyniki okazały się zaskakujące!

Ile kalorii możesz spalić podczas miłosnych igraszek z ukochaną osobą?

Wyniki naukowców z Uniwersytetu w Montrealu dowodzą, że seks jest lepszy od spaceru, oczywiście pod względem skuteczności w spalaniu kalorii.

Ich wnioski poparte są licznymi badaniami. Do badania zostały zaproszone pary – 42 osoby w wieku od 18 do 35 lat. Osoby, które wzięły udział w doświadczeniu miały za zadanie nosić specjalne opaski SenseWear. Opaski te liczyły kalorie spalane podczas zbliżeń seksualnych. Dodatkowo, osoby poddane badaniu biegały na bieżni – specjaliści chcieli zweryfikować ilość spalanych kalorii w trakcie tej aktywności fizycznej.

Jakie były wyniki badania?

Okazuje się, że w czasie minuty seksu mężczyzna spala 4,2 kcal, zaś kobieta 3,1 kcal. Przeciętny seks trwa zwykle około 24,7 minut, a więc powoduje spalanie 104 kcal w przypadku mężczyzn i 69 kcal w przypadku kobiet. Trzeba przyznać, że to całkiem sporo! Nie spodziewaliśmy się tego.

Jesteście zaskoczeni? Waszym zdaniem seks jest skutecznym „spalaczem kalorii” ? 🙂 Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzu pod postem.

Źródło: Dziennik.pl

Zobacz też: Nie widzieli się przez ponad 20 lat! Przypadkowe spotkanie sprawiło, że ZOSTALI MAŁŻEŃSTWEM

Komentarze

Komentarze