Płukanie gardła wodą utlenioną. Zaskakujące efekty.

Płukanie gardła wodą utlenioną to stary, babciny sposób na walkę z infekcjami bakteryjnymi, wirusowymi oraz grzybiczymi. Płukanka z wody utlenionej pomaga niwelować przykre objawy anginy. Ale czy stosowanie wody utlenionej zawsze jest bezpieczne? I jak przygotować taką płukankę? Zobaczmy.

Trudno wyobrazić sobie domową apteczkę bez wody utlenionej. Od lat wykorzystuje się ją do odkażania ran, jak również do odkażania wody pitnej. Jak się okazuje, woda utleniona może być stosowana także do płukania gardła.

Dlaczego warto płukać gardło wodą utlenioną?

Płukanie gardła wodą utlenioną pomaga zniwelować ból. Można tą metodę stosować także u dzieci, pod warunkiem, że nauczyły się już płukania gardła i mamy pewność, że nie połkną roztworu. Woda utleniona jest bezpieczna także dla kobiet w ciąży, jednakże warto skonsultować z lekarzem, czy płukanie gardła wodą utlenioną nie zaszkodzi przyszłej mamie i maluszkowi.

Woda utleniona ma właściwości dezynfekujące, wirusobójcze, bakteriobójcze i grzybobójcze. Skutecznie pozbywa się infekcji, a także zapobiega kolejnym. Doskonale niweluje też ból gardła.

 

Źródło: www.PIXABAY.COM

 

Jak zrobić roztwór wody utlenionej do płukania gardła?

Wykonanie roztworu wody utlenionej do płukania gardła jest wyjątkowo łatwe. Przygotuj pół szklanki letniej wody oraz wodę utlenioną o stężeniu 3%. Dodaj łyżeczkę wody utlenionej do szklanki z wodą, a następnie dokładnie wymieszaj. Roztwór jest już gotowy!

Aby leczenie było skuteczne, gardło należy płukać kilka razy dziennie. Już po kilku płukankach ból gardła powinien minąć.

Czy to jest bezpieczne?

Generalnie płukanie gardła wodą utlenioną jest bezpieczne. Istnieje jednak kilka przeciwwskazań do leczenia gardła tą metodą. Przede wszystkim, wody utlenionej nie powinny stosować osoby po przeszczepach. Wynika to z faktu, że po przeszczepie układ odpornościowy jest osłabiony, a woda utleniona może go zbytnio stymulować. Może to prowadzić do odrzucenia przeszczepu.

Absolutnie nie wolno używać nierozcieńczonego roztworu. Mogłoby to doprowadzić do poparzenia przewodu pokarmowego, udaru mózgu, czy też zatoru tętnicy płucnej, a  w skrajnych przypadkach także do śmierci. Z tego względu należy zachować ostrożność przygotowując roztwór do płukania gardła.

 

ZOBACZ TEŻ: Cellulit. Jak się go skutecznie pozbyć?

 

Źródło: www.medonet.pl

Komentarze

Komentarze